Produkty

Nowości Wszystkie Owoce suszone Orzechy Przekąski Owoce kandyzowane Mieszanki Pestki i ziarna

Figi suszone 200g

Figi suszone 200g

Dawni mieszkańcy Dalekiego Wschodu uważali, że owoce figowców powstają w sposób magiczny ─ bez udziału kwiatów. Właśnie ze względu na ten zmyślny plan natury, która postanowiła scalić kwiat i owoc w jeden niezwykły twór przypominający kształtem sakiewkę lub niewielką gruszkę, Chińczycy nazywali figę owocem bez kwiatu.

Ojczyzną figowców jest Azja; wraz z karawanami starożytnych kupców figi dotarły w rejon Morza Śródziemnego, gdzie stały się prawdziwym skarbem. Niektórzy z ówczesnych ateńczyków parali się nawet nietypową profesją ─ byli sykofantami, którzy zawiadamiali o kradzieży fig ze świętych drzew oraz ich nielegalnym wywozie z kraju.

Drzewa figowe osiągają wysokość 15 metrów, a najstarsze dawno skończyły sto lat. Obecnie uprawia się dwie odmiany figowców, które różnią się m.in. wyglądem owoców. Te o ciemnofioletowej skórce zjadane są bez przetwarzania, natomiast owoce o barwie jasnozielonej najczęściej przeznacza się do suszenia.

Suszone figi charakteryzują się bursztynowym odcieniem skórki oraz wyjątkową słodyczą. Są nie tylko lubianym dodatkiem do ciast i deserów, ale również smaczną przekąską. 

Masa netto: 200g
Kod EAN: 5204581100011
 

Produkt znajduje się w kategorii: owoce suszone, przekąski


Podobne produkty

< >

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO) z dnia 27.04.2016 r. oraz rosnącej wartości informacji. Kliknij po więcej informacji.